DŽENIFERE SUMERAGA

DŽENIFERE SUMERAGA
Dženifere Sumeraga (dz. Rumpāne) ir džeza un populārās mūzikas pianiste, vokāliste, komponiste, aranžētāja un pedagoģe, kā arī trīspadsmitkārtēja starptautisko konkursu laureāte džeza un klasiskās mūzikas žanrā Atēnās (Grieķija), Sanktpēterburgā (Krievija), Kauņā (Lietuva), Kijevā (Ukraina), Vīnē (Austrija), Romā, Lonigo, Raguzā (Itālija), Parīzē (Francija), Rīgā (Latvija) un citās pilsētās.
Dženifere ir dzimusi 1993. gada 30. jūlijā Rīgā, Latvijā. Mūzikas jomā viņa ir izpaudusies jau kopš bērnības, absolvējot tādas profesionālās mūzikas izglītības iestādes kā P. Jurjāna mūzikas skolu kā pianiste un Rīgas Doma kora skolu kā džeza mūziķe. Kā vienīgā pārstāve no Baltijas 2014. gada vasarā piedalījusies džeza nometnē sommerkursene.no Norvēģijā. Savukārt 2016. gada pavasarī simfoniskā poēma Mistērija, ko Dženifere sacerēja 17 gadu vecumā, tika iekļauta pasaules laikmetīgās mūzikas izstādē Musica con Vista (tulkojumā no itāļu valodas – Mūzika ar redzējumu), kurā no 63 orķestra darbiem tika izvēlēti tikai 22 darbi, bez vecuma ierobežojuma, apvienojot komponistus no visas pasaules. Dženifere ir saņēmusi arī diplomu kā 2016. gada veterāne par pašsacerēto dziesmu Love Is What Love Does, kura 30 nedēļas bija Radio SWH raidījuma Priekšnams topā. Turklāt 2016. gada 17. oktobrī sadarbībā ar RPIVA (Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija) tika prezentēts mūzikas videoklips Dženiferes pašsacerētai dziesmai Vai Tu jūti? Jāpiemin, ka 2018. gada 21. jūnijā Dženifere ieguva otro vietu džeza pianistu konkursā Il pianista sul Tevere (tulk. no it. val. – Pianists uz Tēveres) Romā, Itālijā. Un pēc diviem mēnešiem, 25. augustā, notika Dženiferes solo koncerts Latviešu tautasdziesmas džeza stilā pasaules mēroga festivāla We Gather Friends (tulk. no angļu val. – Mēs pulcējam draugus) ietvaros Maskavas mūzikas konservatorijas Rahmaņinova zālē. Dženifere ir ieguvusi bakalaura un maģistra grādu džeza klavieru specialitātē Frosinones mūzikas konservatorijā Licinio Refice Itālijā.
Paralēli profesionālai un talantīgai darbībai mūzikā, Dženiferes viens no īpašākajiem vaļaspriekiem ir daiļliteratūra – lai rastu iedvesmu neparedzamajos dzīves līkločos. Šī iemesla dēļ arī pati mūziķe sāka rakstīt grāmatas. Dženiferes pirmā publicētā grāmata Cietumniece ir balstīta uz patiesiem notikumiem no autores dzīves un pārsteigs ikvienu tās lasītāju.