GUNĀRS INDĀRS

GUNĀRS INDĀRS

Izgudrotājs, pasaulē pazīstams uzņēmējs, publicists, triju bērnu tēvs.
Gunārs Indārs piedzima 1937. gadā Sēlijā latviešu saimnieku ģimenē kā jaunākais no pieciem bērniem.
Kopā ar lielu mūsu tautas daļu 1944. gadā 
Indāru ģimene devās bēgļu gaitās uz Vāciju un nokļuva amerikāņu zonā Mancheimas apkārtnē. Indāru ģimene pēc kara dzīvoja pavisam taupīgi (trīsreiz vienus un tos pašus kaulus vārot zupā).
1950. gadā Indāru ģimene ieceļo ASV, kur sākotnēji apmetas Konektikutā, vēlāk pārceļas uz Bostonu.
Studējot fiziku, matemātiku, elektrisko un mechanisko inženierzinātni, viņš vienlaikus aktīvi piedalījās latviešu sarīkojumos, sportoja un strādāja.
1975. gadā nodibināja optisko un elektro-optisko materiālu firmu Valley Design Corp, kas joprojām ir ļoti veiksmīgs uzņēmums,apkalpojot vairāk nekā pieci simti nozīmīgu klientu visā pasaulē, ieskaitot ap simts universitātes, ASV Nacionālo kosmosa aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) un daudzus lielākos pasaules uzņēmumus.
Gunārs Indārs vienmēr ir bijis novators, pionieris, vienmēr priekšā laikam arī techniskās zinātnēs.
Viņš ir latviešu uzņēmējs, kas nopietni palīdzējis vispasaules technikas attīstībai, stiprinājis arī ASV militāros spēkus, izgudrojot vairākus nozīmīgus patentus, pēdējais no tiem uzlabo pašreizējo optisko virsmu mērīšanas metodi, kas nebija mainījusies kopš angļu fiziķa Īzaka Ņūtona laikiem. Atrisināt techniski sarežģītu uzdevumu – kā precīzi izmērīt ceturdaļmilimetru plāna stikla virsmas līdzenumu mūsdienu lāzeru un saules enerģijas laikmetā ir būtiski.
Par savu biznesa panākumiem G. Indārs saka: „Trīsdesmit sešos gados piedzīvoti vairāki treknie un liesie gadi. Strādājot savā uzņēmumā stundas darbā nav saskaitāmas. Par visu pašam jāatbild."
Gunāram Indāram, kurš kopā ar savu mūža biedri un atbalstu — Ritu Indāri nesen nosvinēja Zelta kāzas – laulību 50 gadu jubileju, saka, ka joprojām strādā astoņas dienas nedēļā.
Darba spars un enerģija Gunāru Indāru ir pavadījusi kopš jaunības laika un taujāts par pelnītu atpūtu, viņš tikai atsmej: „,Pensijā es varētu doties pēc 15 gadiem.”
1998. gadā nopirka plašu dzīvokli Tērbatas ielā avārijas stāvoklī un iekārtoja par gaumīgu mājokli ar unikālām vērtībām.
Gunārs Indārs jau daudzus gadus ir kaislīgs kolekcionārs. Jau bēgļu gados Vācijā Gunārs krāja Latvijas pastmarkas. Viņš atzīst: „Latvijas laika lietām bija īpaša aura — varēja Latvijai pieskarties, tai vērtībai.”
„Gunārs Indārs ir dāsns mecenāts, kas ziedojis būtiskiem mērķiem — piedalījies akcijā „Sargi valodu, sargi Latviju” trauksmainajā laikā, kad prokrieviskie spēki mūsu valstī centās ieviest divvalodību, pēc ekonomiskās krīzes nesavtīgi atbalstījis maznodrošinātos un trūcīgās ģimenes, ilgus gadus ziedojis Tēvzemes Daugavas vanagiem, palīdzējis dažādām nacionālpatriotiskām aktivitātēm gan Latvijā, gan trimdā.” (Juris Silzemnieks: Ar latvisku domu sirdī. Latvija Amerikā, 2014)
Gunārs Indārs vienmēr iestājies par latvisku Latviju un stipri Latvijas valsti, mudinot visplašāko sabiedrību piedalīties tās aizsardzībā un vairot patriotismu.
Jaunākajā grāmatā „Kā nosargāt Latviju” viņš izsaka vērtīgus un nozīmīgus ierosinājumus Latvijas valsts aizsardzības stiprināšanā.