• LIELZIRNEKLIS

LIELZIRNEKLIS

  • 10.00€

  • Autors: Māris Ruks
  • Pieejamība: Izpārdota!
Autors - Māris Ruks
KO MĒS VĒL NEZINĀJĀM PAR „PAREX BANKAS” KRĪZI?
Kas mūsu sabiedrībai tiek slēpts par „Parex bankas” krīzi? Kurš joprojām piesavinās mūsu naudu un tīši pārvērš mūs parādniekos? Kāpēc mēs maksājam? Kas ir šie cilvēki, kas sapinušies Lielzirnekļa K tīklā un tik nadzīgi kalpo viņam? – šie un citi sabiedrībai svarīgi jautājumi, kam atbildes neguvām no augstajām amatpersonām un valsts instancēm vairāku mēnešu garumā, nu beidzot rodamas nule iznākušajā Māra Ruka grāmatā „Lielzirneklis K. Latvija Valērija Kargina tīklā.”
Māris Ruks jau ar iepriekšējām grāmatām: „10 mēneši ar Joachimu Zīgeristu”, „Gunārs Astra” un „Īsvēsture. Patiesā Vaira Vīķe-Freiberga” pieteicis sevi kā politisks publicists ar tādu kā sava veida sabiedrības sanitāra dabu. Arī jaunākajā grāmatā „Lielzirneklis K. Latvija Valērija Kargina tīklā” M. Ruks, nebūdams saistīts ne arvienu no politiskajiem spēkiem, objektīvi analizē un asredzīgi vērtē politisko un ekonomisko situāciju mūsu valstī, ielūkojas vēstures tumšajos gaiteņos, atrodot virkni valstij liktenīgu sakritību, un atklāj faktu pēc fakta – ar precīziem skaitļiem no reāliem dokumentiem un konkrētām norādēm uz ziņu avotiem. Un īpaši interesantas ir „Parex bankas” t.s. “glābšanas” noslēpumainās norises, kas nu izgaismotas jaunajā grāmatā, parādot mehānismu, kā Karginam un Krasovickim izdevās mūsu visu publisko naudu pārvērst savā privātajā, un kāpēc, neskatoties uz dziļu krīzi un nodokļu paaugstināšanu un valsts drūmo finanču ainu, arvien platākā smaidā vērtās Ivara Godmaņa vaigs.
Galveno uzsvaru autors licis uz Latvijā ļoti būtisko t.s. “tumšā biznesa” darbību, tā ciešo saikni ar „Parex banku” un Latvijas politikāņiem, īpaši ar bēdīgi slaveno Latvijas Ceļu. „Parex bankas” augstos amatos darbojās daudzi Latvijas Ceļa pīlāri — ekspremjers Andris Bērziņš, Karīna Pētersone, Valdis Birkavs, Aija Poča, pat bijušais ģenerālprokurors Jānis Skrastiņš, bankas cilvēki tika ievēlēti dažādos ļoti nozīmīgos valsts amatos.
Autors ceļ skarbus faktus un jautājumus gan par ekspremjeru Ivaru Godmani, gan „Latvijas Bakas” prezidentu Ilmāru Rimšēviču un citām augstām valsts amatpersonām, kas cieši saistītas un Karginu un valsts naudas aizpludināšanai īpaši labvēlīgu apstākļu radīšanu.

Uzrakstīt atsauksmi

Piezīme: HTML apzīmējumi neatbalstās! Izmantojiet parastu tekstu.
Aizsardzības kods